Prosimy pisać do nas:

"Non genus virum ornat, generi vir fortis loco" - "Nie urodzenie lepszym czyni, lecz każdy sam cnotą ród swój zdobi"

Kasztelanowa Katarzyna z Potockich Kossakowska. Historie i Anegdoty.

Unikalna książka pod Patronatem Honorowym Związku Szlachty Rzeczypospolitej !!!

Obraz:

Kasztelanowa Katarzyna z Potockich Kossakowska. Historie i Anegdoty.

Książka Pod Patronatem Honorowym Związku Szlachty Rzeczypospolitej. 

Ekskluzywna pozycja wydawnicza, niepublikowana aż do dnia dzisiejszego świetna książka przedstawiająca sytuację polityczną, obyczajową, kulturalną i mentalną społeczeństwa w dobie upadku Rzeczypospolitej, a raczej jej elit w II poł. XVIII w. Świetne, cięte i zawsze celne anegdoty autorstwa kasztelanowej wprawią Czytelnika w niepohamowaną wesołość. Maszynopis pracy powstał w 1939 r, ale ze względu nie zawieruchę wojenną i powojenną nie został wówczas wydany.
Autorem "Kasztelanowej..." jest Jan Czernecki (ur. 1871 r., zmarły w 1955 r. w Krakowie), wydawca, księgarz, historyk, pisarz, fotograf. Przyjaciel Tetmajera i mecenas artystów młodopolskich. Posiadał własne wydawnictwo: Księgarnia J. Czerneckiego Kraków.
W książce znajdują się interesujące fotografie niektórych zagubionych czy zniszczonych w czasie II wojny światowej cennych obrazów/dzieł sztuki. Przechowanych dla potomności w formie fotografii wykonanych przed 1939 r.

Zachęcamy gorąco do nabycia tej unikalnej książki, która jest świetną lekturą dla każdego ale także dobrym prezentem na każdą okazję. Książka jest dostępna u Wydawcy, który przyjmuje zamówienia pod adresem:

kasztelanowa@interia.pl 

Stron. 357
Oprawa: twarda
Unikalne fotografie. 


Powrót do listy aktualności

Dane bankowe:
REGON 368482264
NIP 6762542955

Związek Szlachty Rzeczypospolitej
Bank Pekao S.A
80124047221111001077851180

Logo