Prosimy pisać do nas:

"Non genus virum ornat, generi vir fortis loco" - "Nie urodzenie lepszym czyni, lecz każdy sam cnotą ród swój zdobi"

Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie - Promocja książki: "Kasztelanowa Katarzyna z Potockich Kossakowska. Historie i Anegdoty"

Zapraszamy do Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie !

Obraz:

Zapraszamy 13.09.2020 r. o godz. 13:00 do Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie na promocję książki pt. "Kasztelanowa Katarzyna z Potockich Kossakowska. Historie i Anegdoty". Książka została wydana dzięki Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod Patronatem Honorowym Związku Szlachty Rzeczypospolitej. 

Wydarzenie z udziałem Związku Szlachty Rzeczypospolitej jest częścią szerszego programu realizowanego przez Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie pt. „W wiejskiej spiżarni i apteczce” 12-13 września 2020

W programie

- pokaz suszenia ziół, sporządzanie naparów leczniczych

- pokaz kiszenia kapusty przez Stowarzyszenie „Kapela i My” z Krzykosów (niedziela)

- prezentacja w spiżarni pałacowej zabytkowych obiektów: moździerz, przedwojenne słoiki Wecka, beczka ze stęporem do kiszenia kapusty, maszynka do rozdrabniania owoców i wyciskania soku Tutti Frutti, „prababcia lodówki” czyli szafa chłodzona lodem (zwiedzanie zgodnie z harmonogramem udostępniania ekspozycji)

- sprzedaż produktów: miody, przetwory owocowe i warzywne, herbatki ziołowe, wędliny (firma „Tradycyjne jadło”) – większość wystawców będzie w niedzielę

- wypiek chleba ze sprzedażą - Piekarnia Wiejska w Zębowie (niedziela)

- promocja książki „Kasztelanowa Katarzyna z Potockich Kossakowska. Historie i anegdoty” – na wydarzenie zapraszają Związek Szlachty Rzeczypospolitej i Fundacja Ars Restituta z Krakowa (niedziela, g. 13.00, sala konferencyjna w Pałacu w Szreniawie).


Powrót do listy aktualności

Dane bankowe:
REGON 368482264
NIP 6762542955

Związek Szlachty Rzeczypospolitej
Bank Pekao S.A
80124047221111001077851180

Logo